Diskusné fórum + Pridať príspevok
 

 
Oznamy v Android aplikácii - Správca Nioba.sk (27.08.2019)
Pripravujem novšiu verziu jednoduchej aplikácie pre smartfóny. Mala by byť rozšírená práve o zobrazovanie dôležitých oznamov, tých ktoré sa v aplikácii pre PC zobrazujú hneď v úvode, ešte pred naštartovaním vlastnej aplikácie.
Oznamy - Gabriel Bányi (26.08.2019)
Dobrý deň, prosím Vás nedalo by sa do aplikácie nahodiť, aby oznamy vyskakovali aj tam??, hlavne keď oznamujem plnenie plánu lovu, lebo niektorí členovia nemajú počítač, možnože aj majú,(možno majú na há.., čítať oznamy) len aplikácia je jednoduchšia.
Re.: uprava Navsteva reviru - Správca Nioba.sk (11.07.2019)
Vymazaný záznam je aj naďalej prítomný v databáze ale zobrazuje sa už v šedej farbe. Takýto záznam sa nedá vrátiť späť medzi "živé". Najlepšie by bolo vyhodiť ho z tabuľky úplne (môže iba admin) a zapísať znova. Do poznámky uveďte čo sa udialo aby neskôr bolo zrejmé prečo je zápis vykonaný až po uskutočnení návštevy.
uprava Navsteva reviru - admin PS Trochanky (08.07.2019)
Dobry deň,chcem sa opytať je možne upraviť rsp. doplniť čas odchodu keď uživatel omylom vymazal návštevu? Je možné aby to admin vedel vratit a doplniť čas odchodu? Ďakujem
Odchod z revíru - admin PS Trochanky (09.06.2019)
Za tento úkon Vám budem veľmi vďačný. Totižto si myslím že užívatelia nie sú si vedomí, že po neskoršom čase odchodu z revíru uvedenom v knihe sa nachádzajú v revíri neoprávnene a ešte keď aj lovia tak sa dopúšťajú trestného činu pytliactva.
Re.: Odchod z revíru - Správca nioba.sk (08.06.2019)
Zrejme som si to prečítal nepozorne. Ospravedlňujem sa.
Ako ste si mohli v systémových parametroch všimnúť, dá sa zapnúť parameter, ktorý vyžaduje zapísať odchod z revíru hneď pri zápise. Navrhovatelia tejto zmeny sledujú tým to aby lokalita nebola blokovaná celý deň, resp. až do zápisu odchodu z revíru. Umožňuje to vopred zapísať sa do knihy aj viacerým v ten istý deň v danej lokalite.
To čo navrhujete vy by sa dalo urobiť tiež voliteľným parametrom, podobne ako vo vyššie opísanom prípade. Doplním to do novej verzie, ktorú sa chystám zverejniť v najbližších dňoch.
Odchod z revíru - admin PS Trochanky (08.06.2019)
Veď práve v tom je problém,že pri zápise už napíšu aj hodinu odchodu.A to by som chcel nejako zablokovať.
Re.: Odchod z revíru - Správca nioba.sk (07.06.2019)
Neviem či by to bolo vhodné zaviesť túto možnosť. Ak sa poľovník cestou z revíru niekde zdrží a k počítaču sa dostane až neskôr, nemohol by už zapísať reálny čas odchodu z revíru.
Napokon, nie je problém zistiť kedy bol zápis odchodu z revíru uskutočnený.
Odchod z revíru - admin PS Trochanky (04.06.2019)
Dobrý deň,chcem sa opýtať. Je možné niekde v nastaveniach nastaviť, aby sa nedal zapísať odchod z revíru skôr ako je skutočná hodina?
HESLO - ZADORA JAROSLAV (29.05.2019)
PISEM DOBRE HESLO A NEDA SA PRIHLASIT PZ HRAB
Re: plán lovu - Správca nioba.sk (24.05.2019)
Nový Plán lovu a chovu raticovej zveri sa načítava v menu Správa systému -> Vložiť Plán chovu a lovu raticovej zveri. Predošlý netreba vymazávať. Iba načítať nový.
Stiahnite si prázdnu tabuľku a vyplňte ju údajmi alebo si iba upravte minuloročnú. Vyplnenú tabuľku si vo formáte xls uložte na svoj disk (napr. na plochu) a odtiaľ si ju načítajte.
plán lovu - admin richtarovo (23.05.2019)
Ako sa dá zameniť starý plán lovu za nový? Starý sa mi nedá odstrániť a nový neberie.....
Re.: Aplikácia - Správca Nioba.sk (05.05.2019)
Nie, v mobilnej aplikácii to možné nie je. Čas odchodu z revíru buď uvediete hneď pri zápise alebo ho doplníte neskôr ale už iba v počítačovej aplikácii.
Re.: Duplicitne zapisovanie na rovnakú lokalitu - Správca Nioba.sk (05.05.2019)
Výber lokality pri zápise návštevy revíru nie je ošetrený proti tomu, aby nedošlo k duplicite. Pokiaľ sa zapisujete z počítača, obsadená lokalita je vždy zobrazená červene a je tam aj zápis o tom odkedy dokedy je obsadená. Pokiaľ lokalitu nevyberáte z ponúknutého zoznamu ale ju zapisujete priamo, tam to vôbec ošetrené nie je. Ošetrené to nie je ani v mobilnej aplikácii.
Duplicitne zapisovanie na rovnaku lokalitu - Ludo (05.05.2019)
Podarilo sa nasim clenom omylom sa zapisat na rovnake miesto v rovnaky cas. Ako dosiahnut aby system nedovolil aby doslo k duplicitnemu zapisu?
Dakujem
Ludo
Aplikácia - Balucha Lukáš (05.05.2019)
Chcel by som sa spytat ci ide cez aplikaciu aj odpisat z reviru, lebo som na to akosi neprisiel. Podaril sa mi len zapis
Re.: aplikácia - Administrátor Nioba.sk (15.04.2019)
So zápisom úlovkov pomocou mobilnej aplikácie zatiaľ neuvažujeme. Zhodnotíme ako sa osvedčí aplikácia Kniha návštev a potom sa možno rozhodneme urobiť aplikáciu aj pre úlovky.
Re.: Mapa poľovného revíru - Administrátor Nioba.sk (15.04.2019)
Mapu poľovného revíru môže vložiť iba administrátor alebo člen s právami administrátora.
V menu nájdete položku Mapa revíru, kde si mapu môžete pozrieť, prípadne vložiť novú mapu.
Mapu môžete vložiť ako fotografiu rozumnej veľkosti (max. 10 MB) alebo vložite tam iba odkaz na extérný zdroj, teda na mapu, ktorú ste si vytvorili napr. v aplikácii GoogleMyMaps.
aplikácia - admin Modra-Pole (30.03.2019)
Pekný večer, pekná a jednoduchá aplikácia. Poprosí, bude sa dať neskôr aj cez túto aplikáciu zapísať úlovok?
Mapa poľovného revíru - Dušan (30.03.2019)
Prosím vás dá sa do elektronickej knihy vložiť mapa revíru ?
Ďakujem za odpoveď.
Otázka - admin Modra-Pole (27.03.2019)
Pekný deň, ako to vyzerá s verziou pre Android?
Re.: Aplikácia iOS - Administrátor Nioba.sk (24.01.2019)
Rozpracovaná je momentálne verzia pre Android. Pre iPhony snáď až v ďalšom kroku.
Aplikácia iOS - Jaro (22.01.2019)
Chcel by som sa informovať či plánujete aj aplikáciu pre iOS? myslím že by sme sa potešili. Ďakujem za info
Doplnenie účelu návštevy - Administrátor Nioba.sk (13.01.2019)
Požiadajte administrátora vášho systému alebo niekoho z kolegov, ktorý práva administrátora má pridelené aby položku Prikrmovanie doplnil do menu Správa systému -> Účel návštevy.
Aj pri samotnom zápise návštevy sa dá doplniť nová položka pomocou editačnej ceruzky ale je to iba jednorázový zápis. Pri neskorších zápisoch táto položka v zozname činnosti ponúkaná nebude.
Doplniť do elektronickej knihy prikrmovanie zveriny - Dušan 12.1.2019 (12.01.2019)
Som veľmi spokojný s existujúcou alternatívou knihy. Bolo by však potrebné doplniť aj zimné prikrmovanie v čase núdze, keďže aj to je návšteva revíru. Ináč mám 74 rokov, ale takýmto inováciám sa nebránim a pritom si treba uvedomiť, že je to uľahčenie a spriehľadnenie pobytu poľovníkov v revíri.
Bezpečnostné desatoro pri spoločnej poľovačke - /horou.sk (03.01.2019)
Pripravili sme pre vás bezpečnostné desatoro, ktoré by mal každý účastník poľovačky ovládať a dodržiavať:

Požívanie alkoholických nápojov pred a počas trvania poľovačky je neprípustné!
Reflexné prvky – zákon ukladá strelcom povinnosť mať pokrývku hlavy označenú reflexnou páskou a honcom používanie reflexných viest. V tomto prípade je určite vhodné postupovať aj nad rámec zákona (napr. strelec použije aj reflexnú vestu, honci reflexný set nohavice – bunda – čiapka atď.)
Strelci sa po postavení na stanovište ukážu svojim susedom zamávaním. Na smer, v ktorom sused stojí nikdy nestrieľame!
Stanovište nikdy svojvoľne neopúšťame, zo stanovišťa nás vyzdvihne vedúci poľovačky, prípadne ním poverená osoba po skončení pohonu.
Strelci zbrane nabíjajú a vybíjajú iba na stanovišti. Honci pri prekonávaní terénnych prekážok a pod. vždy vybijú zbraň. Pred oficiálnym začatím pohonu a po jeho ukončení (oznámené napr. zatrúbeným signálom) už na zver nestrieľame.
Pri manipulácii so zbraňou (nabíjanie, vybíjanie a pod.) nikdy nemierime na človeka alebo psa. To isté platí, pokiaľ mierime na bežiacu zver. Nikdy tiež nemierime na zver, ktorá stojí na horizonte.
Pokiaľ počujeme, že sa honci nachádzajú blízko pred nami, nikdy nestrieľame ich smerom!
Honci sa v pohone pravidelne ozývajú jeden druhému, pokiaľ časť pohonu alebo jednotlivec mešká, ostatní honci ho počkajú a pokračujú tak, aby išli v jednej línii. Ak sa honec pravidelne ozýva, vedia o ňom zároveň aj strelci.
Pokiaľ psy, ktoré zver duria sú v tesnej blízkosti tejto zveri, nikdy na ňu nestrieľame!
Strieľame iba na zver, ktorú jasne vidíme a bezpečne ju rozoznáme.

Pevne veríme, že si týchto desať bodov každý vryje do pamäti, aby sa každý z nás po peknom poľovníckom zážitku vrátil medzi svojich blízkych živý a zdravý.
Zápis návštev - Štefan (02.12.2018)
Systém je dobrý, ale pravdepodobne vy máte nastavenú knihu tak, že povoľuje aj spätný zápis. Admin vašej knihy môže v správe systému v systémových nastaveniach vykonať zmenu!
Zapis navstev - Tibor Pucik (29.11.2018)
System nieje dobry,mal by rozoznat a vyhodnotit nekorektny zapis do knr,napr.zapisujem sa vecer do reviru na rannu vychadzku,datum v predlozenej tabulke mam aktualny,dam tam ranny cas na nasledujuce rano vecer napr.o 20.00 a system ma zapise na den ktory uz uplynul,automaticky by mal rozoznat,ze nemoze zapisat na cas ktory uz bol....
Re.: Ako odstrániť mapu revíru - (15.07.2018)
Otvorte si mapu. Ak ju máte ako obrázok, navrchu mapy je voľba "Načítať mapu revíru". Zadajte jednoducho cestu k novému obrázku - mape alebo zadajte nový odkaz v prípade mapy z externého zdroja.
Ako odstrániť mapu revíru - admin (14.07.2018)
poraďte ako odstrániť vloženú mapu revíru a nahradiť ju novou
Re.: Fotogaléria - ludo (23.06.2018) - Peter Varchol - Nioba.sk (26.06.2018)
Každá fotografia má kdesi v sebe uchované tzv. meta informácie a medzi nimi kdesi je aj informácia o tom v akej polohe bola fotografiu urobená. Asi pred mesiacom som robil dajaké opatrenia na to aby sa fotky neprevracali. Vtedy sa mi zdalo, že to začalo fungovať dobre, ale ako vidím celkom v poriadku to asi nebude.
Pozriem sa ešte na to. Ďakujem za upozornenie
Fotogaléria - ludo (23.06.2018)
Po pridaní fotky, ten sa zobrazí otočný vodorovne. Ako môžem otáčať fotky v albume?
Ďakujem
Ludo
Fotka - Jura (06.05.2018)
Keď nahráme fotky do albumu sú rozmazane
Re.: Kto je dnes vonku cez SMS - Peter Varchol (12.02.2018)
Napríklad na otázku dubiny@janof@Ivetka2015@dnes
príde v tomto prípade viac SMS-iek, pretože správa je príliš dlhá. Môže vyzerať takto:
Dnes je v reviri: Majsky Aladar , Furmanov kopec , lov , 05:30 - 08:00 a Nahlovsky Ervin , Stary haj - Dubacka , lov , 16:00 - 20:00 a Zdenko Michal , Stary haj - vrchny posed , lov , 16:30 - 19:00 a Dobrovic Peter st. , Hrot - spodny posed , lov , 16:30 - 20:00 a Ladislav Suska , Hrot - spodny posed, l -->
Druhá SMS-ka:
ov , 16:30 - 20:00 a Husak Jan st. , Raciansky haj , lov , 17:00 - 20:00 a Husak Jan ml. , Raciansky haj , lov , 17:00 - 20:00
Kto je dnes vonku cez SMS - Maroš (11.01.2018)
Dobrý deň. Viete mi poslať, ukázať "vzor, tvar", ako bude vyzerať prišlá SMS, (koľko bude mať znakov)ak požiadam o "kto je evidovaný dnes". Ak bude vonku 7 členov na rôznych miestach. Ďakujem.
Re: Lov-N - Milan - Peter Varchol (11.07.2017)
Kedysi ešte na začiatku sme týmto mysleli nočný lov. Všimol som si, že sa to nepoužíva. Zrejme už je čas to odtiaľ zobrať a pridať tam iné, častejšie používané aktivity. Ďakujem za podnet ...
Lov-N - Milan (07.07.2017)
Mohli by ste, prosím, objasniť, čo má systém, na mysli pri účele návštevy "Lov-N".
Vďaka.
Doplnenie KN a zoznam členov - Ludo Szilágyi (08.05.2017)
Dobrý deň Peter Varchol správca kn.nioba.sk. Mohlo by autor KN doplniť v "Správe systému/zoznam členov": stľpec, kde by sme mohli rozlišovať "členov" združenie a "hosťujúcich" členov združenia tak, aby v "Zozname členov" ako aj v "Návšteva revíru" bolo zjavné, že sa jedná o "člena" alebo "hosťujúceho člena"(resp. čakateľa, alebo "hosťa".
Viem, že v "Knihe návštev" sa rozlišuje na "člen/hosť" ale v našom prípade by sme potrebovali aby sme mali aj zoznam čakateľov, ktorých voláme "hosťujúci člena".
lovu zdar
Petícia za reguláciu ochranárskych združení - Matúš Štulrajter (18.02.2017)
V reakcií na dve petície za reguláciu poľovníctva, ktoré boli/sú na území Slovenskej republiky organizované pánom Michalom Andelom a pánom Viktorom Čechom, požadujeme po vzore formulácií v ich petíciách nasledujúcu reguláciu ochranárskych združení.

Táto petícia vzniká ako odpoveď na iracionálne formulácie a zavádzanie verejnosti. Jej cieľom je poukázať na absolútne nelogické požiadavky a tvrdenia, ktorých cieľom je najmä všeobecne očierniť poľovníctvo na Slovensku ako také. Petícia bude po ukončení zaslaná na ŠOP, Ministerstvo Životného Prostredia a do NRSR.

Petíciu nájdete na odkaz

https://www.peticie.com/limitacia_ochranarskych_zdruzeni

ZNENIE PETÍCIE:

Pod touto petíciou podpísaní občania Slovenskej republiky:

Požadujeme aby ochranárske občianske združenia a neziskové organizácie (v akejkoľvek podobe) so zameraním na ochranu prírody a životného prostredia mohli zakladať a viesť len osoby s vysokoškolským vzdelaním min. II. stupňa v oblasti biológie, geológie, zoológie, veterinárneho lekárstva a lesníctva (vrátane príbuzných odborov). Zároveň požadujeme aby sa členmi takýchto organizácií mohli stať len osoby, ktoré dosiahli min. SŠ vzdelanie v oboroch vymenovaných vyššie. *Tento bod je formulovaný na základe požiadavky oboch petícií o "umožnenie výkonu práva poľovníctva len osobám s vyštudovanou SŠ/VŠ lesníckou". Máme za to, že pokiaľ autori oboch petícií veria, že poľovníctvo (lov) ako činnosť by mala byť umožnená len osobám s adekvátnym vzdelaním, rovnaký "meter" by sa mal uplatniť aj v prípade ochranárskych združení, nakoľko ich činnosti môžu mať rovnako veľký dopad na stav lesov a životného prostredia.

Požadujeme aby sa neštátne ochranárske združenia v prípadoch, keď chránený živočích - najmä veľká šelma, spôsobila škodu podľa § 97-102 zák. 543/2002 Z.z. (Zákon o ochrane prírody a krajiny) v poľovnom revíri, v ktorom sa ochranárske združenia aktívne podieľali na zamedzení odlovu tohoto živočícha (formou odvolaní proti rozhodnutiam ministerstva a Štátnej ochrany prírody, alebo aktívneho obmedzovania odlovu) aktívne podieľali na uhrádzaní týchto spôsobených škôd, a to 50% podielom z odborne vyčíslenej výšky škody. *Dodatočne žiadame o uplatnenie rovnakého princípu v prípade škôd spôsobených na hospodárskych lesných porastoch, ktoré vznikli následkom aktívneho odporu voči hospodárskej lesníckej činnosti zo strany ochranárskych združení.

Ďalej požadujeme úpravu zákona o poľovníctve a trestného zákona, ktorá by umožňovala perzekvovať osoby alebo organizácie, ktoré obmedzujú alebo zamedzujú výkonu práva poľovníctva podľa platnej legislatívy, a to aj v prípade, že budú odhalené priestupky/trestné činy v štádiu prípravy alebo pokusu. *Týmto bodom nadväzujeme hlavne na požiadavku z petície pána Čecha ktorá je formulovaná nasledovne: "Požadujeme akékoľvek podchytenie pytliactva ešte pred samotným činom, sprísnenie podmienok výdaja poľovného lístka."

Ďalej žiadame o úpravu aktuálneho znenia zákona o ochrane osobných údajov, tak aby umožňoval legálne využitie fotopascí a ďalších monitorovacích a záznamových zariadení za účelom odhaľovania nelegálnych činností nájomcom revírov aj bez predchádzajúceho súhlasu majiteľa pozemku na ktorom bude zariadenie umiestnené a bez viditeľného označenia lokality, v prípade že je zariadenie umiestnené len za účelom pozorovania zveri, alebo odhaľovania trestných činov na území revíru ktorý daná poľovnícka organizácia najíma/spravuje.

Verejne odsudzujeme video publikované pánom Viktorom Čechom zverejnené online na YouTube 16.2.2017, ktoré využíva zábery natočené mimo územia Slovenskej republiky s loveckou tematikou, ktoré nie sú v súlade s aktuálnou legislatívou platnou na Slovensku. Máme za to, že cieľom tohoto videa je manipulácia verejnej mienky a očierňovanie poľovníctva, ktoré nevedie k žiadnemu zlepšeniu situácie a aktívne limituje možnosti otvoreného dialógu medzi širokou verejnosťou, ochranárskou a poľovníckou komunitou. rn*Pôvodné video na ktoré som pri vytváraní úvodného znenia petície narážal bolo stiahnuté a boli z neho odstránené zábery, ktoré boli natočené zjavne na iných kontinentoch. Nová verzia bola nahratá dnes (17.2.2017) a je dostupná na adrese: odkaz

Ďakujem za Vaše podpisy a verím, že sa ako poľovníci a priaznivci poľovníctva dokážeme spojiť a ukázať, že nás nie je menej ako tých, ktorí sú ochotní nás očierňovať a ohovárať aj prostredníctvom očividnej fabrikácie propagandistických materiálov.

Matúš Štulrajter ( odkaz )
Aplikacia - Jaro (15.08.2016)
Chystá sa aj aplikácia pre mobilne telefóny IOS alebo android? Určite by sa mnohí potešili. Dakujem
Elektronicka kniha navstev p.r. - MaVa (25.01.2016)
Nechcem sa nikoho dotknut...moj nazor je len a len kladny,
Ak niekto ma s tym problem,tak zrejme nechce alebo nema zaujem vec
posuvat k lepsiemu a to uz je na zamyslenie..poriadok v zdruzeni a dobre fungujuca organ.je predpokladom k dobym medzi.vztahom..takze
pani nehladajme chybu tam kde nie je...elektron.kniha to urcite nebude.
"odborná verejnosť" - peter (07.01.2016)
táto kniha je len začiatok poriadku v poľovníctve..., škoda že to nevyšlo z tej našej najmúdrejšej vlády a parlamentu. Posielajte návrhy ako ju vylepšiť a nie kecy o ochrane najtajnejších údajov. Tí ktorý to potrebujú Vás už majú dávno zmonitorovaných a prečítaných...
Super - Peter (27.12.2015)
Mi tuto knihu vyuzivame takmer rok a papierova je uz mynulostou. Super vec aj ked sme tiez bojovali s tym, nemam internet, osobne udaje atd atd. Vsetci clenovia si uz zvykli a verte v 21 storoci ulahci pracu hospodarom...
Spravca super clovek prekonzultovali sme par drobnosti a he to ok.
Odporucam...
zverejnenie udajov - miso (24.05.2015)
Preco nezverejnite udaje na zaklade ktorych vykonavate tuto podnikatelsku cinnost?
udaje - miso (27.03.2015)
Neposobi to tu moc doveryhodne ked tu nie su uvedene fakturacne udaje a udaje na zaklade coho podnikate ako ICO a DIC...Aspon pre mna je to podozrive...
Re.: údaje - Správca kn.nioba.sk (27.03.2015)
Čo by na tejto činnosti mohlo byť nelegálne. Zatiaľ ste nič nezaplatili a keby k tomu malo dôjsť, pri platbe vám bude vystavená faktúra ako daňový doklad a tam sú všetky potrebné údaje.
udaje - miso (27.03.2015)
To je sice pekne ale chyba tam este niekolko udajov ako: na zaklade coho podnikate s akym opravnenim, ICO, DIC...cislo uctu na ktory sa ma poukazat platba, obchodne podmienky... Je to take tazke zverenit? Teda ak niekto podnika legalne...
Kontakt - Správca kn.nioba.sk (27.03.2015)
Na úvodnej stránke v menu som uviedol novú položku Kontakt. Pod ňou sú všetky údaje o dodávateľovi tejto služby.
reakcia - miso (26.03.2015)
Uvital som Vasu reakciu. Musim ale podotknut ze pri prevadzkovani tejto stranky kde sa za sluzby aj plati by podla mna malo byt zverejnene, kto je spravca, kto majitel, fakturacne udaje, adresa...atd. Myslim ze ak sa dotycny nema coho bat a je to tu vsetko legalne neni dovod aby tieto udaje tu neboli zverjene. Dalsia vec je a myslim ze v zakone o ochrane osobnych udajov je to kompletne vysvetle kto , kedy a za akym ucelom moze spracovavat osobne udaje a tiez akym sposobom maju byt chranene. Pojmy ako zodpovedna osoba, bezpecnostna smernica...atd. Dolezite je tiez to ze, kto a za akym ucelom ma pristup k spomenutym udajom, ci uz prihlasovacim-registracnym atd. Mne tu naozaj chybaju zakladne a dolezite udaje pre fakturaciu, a kontakty na osoby tak ako to ma byt podla zakona ked sa prevadzkuje stranka ci eshop. Uvitam ked tu tie udaje budu co najskor doplnene a zverejnene inak to na mna posobi a vzbudzuje nedoveru a nieco nezakonne.... Porozmyslajte a vysvetlite preco tu tie udaje nie su zverejnene...teda pokial nemate co skryvat
Ako je to s bezpečnosťou údajov. - Peter Varchol správca kn.nioba.sk (26.03.2015)
Ospravedlňujem sa za to, že na diskusný príspevok reagujem tak neskoro. Priznám sa, za celý ten čas som nepozrel do tejto rubriky.
Programový kód a databáza je umiestnená na serveri spoločnosti Syphon. Bližšie informácie o tejto spoločnosti si môžete pozrieť na internete.
Na prístup k údajom v databáze je potrebné vedieť meno používateľa a heslo. Bez týchto dvoch údajov nie je možné do databázy nahliadnuť.
Tieto prístupové kódy poznám iba ja ako správca a jeden z autorov tohto programu. Samozrejme aj majiteľ a správca servera Syphon. Prevádzkovateľ servera taktiež pravidelne vykonáva zálohovanie všetkých údajov.
Máte pravdu, na stránkach portálu je iba mailová adresa a číslo telefónu. Prevádzka prvých 6 mesiacov je iba skúšobná a bezplatná. Po tomto čase ste vyzvaný na zaplatenie licenčného poplatku na nasledujúcich 12 mesiacov. Samozrejme bude vám vystavená riadna faktúra so všetkými údajmi o prevádzkovateľovi tohto portálu.
Konkrétne tento portál prevádzkujem ako živnostník pod menom Ing. Peter Varchol – NIOBA.
Môj názor je, že údaje sú dostatočne chránené, minimálne tak dobre ako tie vaše v papierovej knihe. Neviem kde vy máte uloženú knihu ale poznám prípady kde dostať sa ku knihe nepovolanou osobou nie je až také komplikované. A v sporných a kritických situáciách nezabránite ani riadnemu členovi aby napr. z knihy nevytrhol list.
informacia - miso (23.03.2015)
Inak nic v zlom, ja vidim v tejto knihe velky prinos a schvalujem to ze vznikla. Je to dobra vec.
informacia - miso (23.03.2015)
Lebo je trochu divné a otázne ze na tejto stranke neni uvedena adresa a ostatne informacie o poskytovatelovi resp. kto tuto stranku prevadzkuje. Iba e-mail, a tel. cislo. a to je podla mna malo a nevzbudzuje to serioznost toho kto tuto stranku prevadzkuje...a to by mal. Uz len z toho dovodu ze je tu ta moznost zaplatit za elektronicku knihu navstev. Nevidim tu ziadne informacie ohladom platby, ucelu, adresatovi. aspon u mna to vzbudzuje nedoveru a podozrenie. Preto by mal majitel tejto stranky riadne napisat vsetky potrebne udaje na zaklade coho ziskava peniaze...inak sa moze dostat do tazkosti.
ochrana osobnych udajov - miso (23.03.2015)
Nie to si nemyslim, ale je dolezite aby vsetky osobne udaje uvedene v tejto knihe navstev neboli zneuzite resp aby boli dobre chranene. To ma zaujima ze kto sa stara o to alebo lepsie povedane ako a kym su tieto udaje chranene a kto ich zabezpecuje. Staci su nastudovat zakon o ochrane osobnych udajov a tam je to vsetko uvedene. Mna to zaujima z tohoto pohladu, lebo v dnesnej dobe sa udaje daju lahko zneuzit ked nie su dostatocne chranene.
Re.: Ochrana údajov - Jano (21.03.2015)
A čo taký telefónny zoznam ? Naozaj si myslíš, že meno patrí do kategórie utajovaných osobných údajov ?
ochrana udajov - miso (27.02.2015)
Ale mna skor zaujima ako a kym su udaje chranene, vsak meno patri do kategorie osobny udaj, nie?Vsetko co sa spracuva elektronicky musi niekto spravovat a zabezpecit tak aby sa k udajom nedostali neopravene osoby. Takze otazka je kdo a akym sposob zabezpecuje ze po vytvoreni elektronickej knihy navstev reviru nebudu udaje zneuzite? Prosim konkretne reagovat na moju otazku.
Re.: ochrana údajov - Správca kn.nioba.sk (27.02.2015)
Systém Elektronická kniha návštev poľovného revíru nevyžaduje žiadne údaje, ktoré by patrili do kategórie utajovaných osobných údajov. V databáze sa nachádza iba meno člena. Ostatné údaje (telefónne číslo, fotografia) nie sú povinné. Zadať treba iba názov združenia a názov revíru.
Vhodným nastavením systémových parametrov sa nezainteresovaný človek nedostane k žiadnym údajom.
ochrana udajov - miso (25.02.2015)
Mna by zaujimalo ako a kto zabezpecuje ochranu osobnych udajov pred zneuzitim, odcudzenim pripadne manipulaciou. Kto je zodpovedny za to aby sa udaje v tejto elektronickej knihe navstev reviru nezneuzili? Ako je to zabezepecene? Dakujem za odpoved.
- Duan1 (17.01.2015)
kto my moze podla zakona obmedzit pobyt v reviry
uvaha - dusan lukacovic (25.11.2014)
nie som si isty ci je to dobre riesenie a aby som musel mat pocitac aby som mohol polovat
Re.: kniha navstev a hlasenie odstrelu - supervisor (17.10.2012)
V menu Správa systému -> Systémové parametre je možné buď vypnúť alebo zapnúť povinnosť zápisu Čísla povolenky a Čísla použitej značky.
Do menu Správa systému má prístup iba člen s oprávnením administrátora (napr. admin)
kniha navstev a hlasenie odstrelu - Baikal (16.10.2012)
Pekne, len neviem preco, ten kto ide na kontrolu, pripadne brigadu musi vypisovat cislo povolenky, a tiez neviem, preco pri hlaseni odstrelu zveri, na ktoru sa neumiestnuje znacka, sa musi vyplnit udaj o pouzitej znacke.
Elektronicka kniha - ľubo (10.08.2011)
Niet o čom špekulovať. Mobilov máme 200% a počítačov 80%. Tak čo ešte chcete??? Doriešiť systém cez SMS-ky a je to super. Nehľadať dôvody, špekulovať ako to nejde a zbytočne polemizovať, ale hľadať spôsoby na vylepšenie a dávať návrhy!!! Som poľovnícky hospodár už viac ako 20 rokov, tak viem o čom hovorím a podporujem túto myšlienku už nebohého Milana.
Nová kniha - Michal Hricišák (09.08.2011)
Možno by bolo dobré keby počítačová kniha bola ako ďalšia alternatíva papierovej. Určitý čas by sa mohli robiť zápisy do obidvoch. Potom čas ukáže, či počítačová kniha by bola plnohodnotnou náhradou papierovej.
Kniha návštev - Jano (23.07.2011)
Má význam pokúšať sa zaviesť elektronickú Knihu návštev ?
Je k tomu potrebný počítač s prípojením na internet alebo aspoň mobilný telefón s možnosťou odosielania a prjímania SMS.
Koľkí z nás, hlavne tí starší, to nemáme ...