Viete že ...
 

 
 
Heslo na prístup do Knihy si zmeníte tak, že vpravo hore vedľa vášho mena kliknete na ikonku ozubeného kolieska. Okrem iného nájdete tam aj funkciu 'Zmeniť heslo'. Zobrazí sa vám tabuľka s aktuálnym heslom a dvoma prázdnymi riadkami, kde zapíšete heslo nové.
 
 
Ak chcete zväčšiť písmo na zobrazovanej stránke treba vykonať jednu z nasledujúcich procedúr :
- stlačiť a pridržať kláves Ctrl a potočiť kolieskom myšky
- stlačiť a pridržať kláves Ctrl a vpravo na numerickej klávesnici stláčať kláves plus, mínus alebo nulu.
 
 
Na zapamätanie si toho kedy mesiac pribúda a kedy z neho ubúda môže poslúžiť aj jednoduchá mnemotechnická pomôcka našich predkov.
Svetlé brucho je vpravo (pripomína písmeno D) vtedy dúva (nadúva sa, pribúda, dorastá) -     
Svetlé brucho je vľavo (pripomína písmeno C) vtedy cúva (ubúda z neho, zmenšuje sa) -     
 
 
Používatelia telefónov s Androidom si môžu z Obchod Play stiahnuť zaujímavú a celkom užitočnú aplikáciu.
Volá sa Forest Navigator a je kompletne preložená do slovenčiny (pod názvom Ide sa do lesa).
Pri prechádzke po revíri si môžete do pamäte telefónu uložiť ľubovoľné miesto. Uložia sa GPS súradnice tohto miesta a miesto si môžete nazvať podľa seba. Máte možnosť si ho bližšie popísať ako aj vyfotiť. Ale nemusíte nič písať, systém akceptuje i hovorené slovo.
Najzaujímavejšie na tom je, že aplikácia vás kedykoľvek neskôr na toto miesto privedie pomocou hlasovej navigácie. Dalo by sa to využiť napr. na zaznamenanie miesta nástrelu pre prípad neskoršej dohľadávky psom, na zaznamenanie miesta ulovenia ale aj iných pozoruhodných miest. Pozíciu miesta môžete aj poslať SMS-kou komukoľvek, ktorému sa zobrazí mapa s vyznačeným miestom.
Zaznamenáva tiež celú trasu kadiaľ ste sa pohybovali.
Ak sa vám aplikácia osvedčí, je možnosť kúpiť si aj verziu bez obmedzení za 4.19 €. Budete si môcť zaznamenať neobmedzený počet miest a hlavne bude to bez otravných reklám.